2018 Anchor Point Tour of the South West

Provisional

Startlist

2:31:00 pm 151 Mark HAPKE (Hawthorn) ____ ec
2:31:30 pm 150 Emerson JULIAN (Bendigo & District) ____ ec
2:32:00 pm 149 Cameron MCPHERSON (Launceston City) ____ ec
2:32:30 pm 148 Ben RAWLINGS (Carnegie Caulfield) ____ ec
2:33:00 pm 147 Jaxon KING (Mornington) ____ ec
2:33:30 pm 146 Zac TUCKETT (Mornington) ____ ec
2:34:00 pm 145 Liam HAPKE (Blackburn) ____ ec
2:34:30 pm 144 Jack MARSHALL (Carnegie Caulfield) ____ ec
2:35:00 pm 143 Morgan HAYES (Mornington) ____ ec
2:35:30 pm 142 Ananda CHU (Carnegie Caulfield) ____ ec
2:36:00 pm 141 Andrew GYNES (Mornington) ____ ec
2:36:30 pm 140 Ben SOLLY (Carnegie Caulfield) ____ ec
2:37:00 pm 139 William MURRAY (Hawthorn) ____ ec
2:37:30 pm 138 Mark SEDDON (Hawthorn) ____ ec
2:38:00 pm 137 Graeme FRISLIE (Brunswick) ____ ec
2:38:30 pm 136 Harry MORGAN (Blackburn) ____ ec
2:39:00 pm 135 Alastair HASTINGS (Hawthorn) ____ ec
2:39:30 pm 134 Ewen DOONAN (Blackburn) ____ ec
2:40:00 pm 133 Harrison HEIN (Carnegie Caulfield) ____ ec
2:40:30 pm 132 Dan PURCELL (Mansfield Mt Buller) ____ ec
2:41:00 pm 131 Terance HORE (St Kilda) ____ ec
2:44:00 pm 234 Rob CUMINE (Southern Tasmanian) ____ mc
2:44:30 pm 233 Peter CHESTER (Northcote) ____ mc
2:45:00 pm 232 Patrick QUIGGIN (Melbourne Cycling League) ____ mc
2:45:30 pm 231 Matthew SPENCER (St Kilda) ____ mc
2:46:00 pm 230 Ben HARDMAN (Carnegie Caulfield) ____ mc
2:46:30 pm 229 Andrew COOK (Mornington) ____ mc
2:47:00 pm 228 Gary LOWE (Hawthorn) ____ mc
2:47:30 pm 227 Joel BERTRAM (Busselton) ____ mc
2:48:00 pm 226 Milan ANDJELKOVIC (Carnegie Caulfield) ____ mc
2:48:30 pm 225 Paul YEATMAN (Warragul) ____ mc
2:49:00 pm 224 Ryan WATERSON (Southern Masters) ____ mc
2:49:30 pm 223 Simon KELSON (Footscray) ____ mc
2:50:00 pm 222 Thomas DE GARIS (Norwood) ____ mc
2:50:30 pm 221 Peter GREIG (Warrnambool) ____ mc
2:51:00 pm 220 Nicholas BARTLETT (Port Fairy) ____ mc
2:51:30 pm 219 Matt ARTHUR (Coburg) ____ mc
2:52:00 pm 218 Alastair DELOOZE (Footscray) ____ mc
2:52:30 pm 217 Tristan BATEY (Mornington) ____ mc
2:53:00 pm 216 James BYRNE (Warrnambool) ____ mc
2:53:30 pm 215 Guy GREEN (Blackburn) ____ mc
2:54:00 pm 214 Adam SKIDMORE (Albury-Wodonga Panthers) ____ mc
2:54:30 pm 213 Craig KEANE (ADCC) ____ mc
2:55:00 pm 212 Joel BYRNES (Southern Masters) ____ mc
2:55:30 pm 211 Jeremy BEAUMONT (Brunswick) ____ mc
2:56:00 pm 210 Dayne PEARCE (Ballarat / Sebastopol) ____ mc
2:56:30 pm 209 Kris BIRTWISTLE (City of Burnie) ____ mc
2:57:00 pm 208 Randall NEWMAN (Mornington) ____ mc
2:57:30 pm 207 Vaughan WEBBER (Blackburn) ____ mc
2:58:00 pm 206 Shane HAYES (Ballarat / Sebastopol) ____ mc
2:58:30 pm 205 Craig DOHERTY (Carnegie Caulfield) ____ mc
2:59:00 pm 204 David OBRIEN (Echuca/Moama) ____ mc
2:59:30 pm 203 Bradley JAMES (Blackburn) ____ mc
3:00:00 pm 202 Brad THEXTON (Melbourne Cycling league) ____ mc
3:00:30 pm 201 William GIELEWSKI (St Kilda) ____ mc
3:04:00 pm 198 Emil FOLLER (Mornington) ____ mb
3:04:30 pm 197 Nick LOWE (St Kilda) ____ mb
3:05:00 pm 196 Jackson SHARPLES (Mornington) ____ mb
3:05:30 pm 195 Damien DEVEREUX (St Kilda) ____ mb
3:06:00 pm 194 Bruce TREW (Mornington) ____ mb
3:06:30 pm 193 Ritchard LONGMIRE (St Kilda) ____ mb
3:07:00 pm 192 Matthew DARBY (Southern Masters) ____ mb
3:07:30 pm 191 Gavin MICKELBUROUGH (Mornington) ____ mb
3:08:00 pm 190 Ben LAWES (Townsville) ____ mb
3:08:30 pm 189 Stephen BAKER (Mornington) ____ mb
3:09:00 pm 188 Matt NEWTON (St Kilda) ____ mb
3:09:30 pm 187 Michael VILLANI (St Kilda) ____ mb
3:10:00 pm 186 Liam O'BRIEN (Coburg) ____ mb
3:10:30 pm 185 Jie LI (Blackburn) ____ mb
3:11:00 pm 184 Robbie STOREY (St Kilda) ____ mb
3:11:30 pm 183 Thor NAVNTOFT (Carnegie Caulfield) ____ mb
3:12:00 pm 182 Daniel STOJANOVSKI (Geelong) ____ mb
3:12:30 pm 181 Aaron GROOT (Carnegie Caulfield) ____ mb
3:13:00 pm 180 Adrian LITTLE (Southern Masters) ____ mb
3:13:30 pm 179 Lee LINDSAY (Southern Masters) ____ mb
3:14:00 pm 178 Lachlan STEVENS (St Kilda) ____ mb
3:14:30 pm 177 Michael WATKINS (Southern Masters) ____ mb
3:15:00 pm 176 Nick HARVEY (St Kilda) ____ mb
3:15:30 pm 175 Sean VINTIN (Hawthorn) ____ mb
3:18:00 pm 173 Tessa MANNING (Port Adelaide) ____ wb
3:18:30 pm 172 Jessie SAWYER (Hobart Wheelers) ____ wb
3:19:00 pm 171 Alice CULLING (Ararat & District) ____ wb
3:19:30 pm 170 Lucia AZZOPARDI (Brunswick) ____ wb
3:20:00 pm 169 Carmen BARRY (Hawthorn) ____ wb
3:20:30 pm 168 Brydie CLARK (Hawthorn) ____ wb
3:21:00 pm 167 Fatema TAJBHAI (St Kilda) ____ wb
3:21:30 pm 166 Jennifer MATTHIES (Hawthorn) ____ wb
3:22:00 pm 165 Jeddah BREMAN (Hawthorn) ____ wb
3:22:30 pm 164 Staci MCCUDDEN (South Coast) ____ wb
3:23:00 pm 163 Viki NEWTON (The Pirates Sporting) ____ wb
3:23:30 pm 162 Katie TAYLOR (Melbourne Cycling League) ____ wb
3:24:00 pm 161 Meredith CLARK (St Kilda) ____ wb
3:27:00 pm 286 Nicole FRAIN (Hobart Wheelers) ____ wc
3:27:30 pm 285 Genevieve ZLATKOVIC (Ballarat / Sebastopol) ____ wc
3:28:00 pm 284 Tania LAUNDER (St Kilda) ____ wc
3:28:30 pm 283 Eleanor KARAHASAN (St Kilda) ____ wc
3:29:00 pm 282 Erika GOSNEY (Footscray) ____ wc
3:29:30 pm 281 Madeline JONES (Castlemaine) ____ wc
3:30:00 pm 280 Julia ATKINS (St Kilda) ____ wc
3:30:30 pm 279 Erin FERGUSON (Melbourne Cycling League) ____ wc
3:31:00 pm 278 Ella ATKINSON (Melbourne Cycling League) ____ wc
3:31:30 pm 277 Edie HALEY (Bendigo & District) ____ wc
3:32:00 pm 276 Elizabeth NUSPAN (Brunswick) ____ wc
3:32:30 pm 275 Grace MAYNE (Ballarat / Sebastopol) ____ wc
3:33:00 pm 274 Magda URBANEK (Hawthorn) ____ wc
3:33:30 pm 273 Bernadette FITZGERALD (Leongatha) ____ wc
3:34:00 pm 272 Jenny GRIFFITHS (Alpine) ____ wc
3:34:30 pm 271 Rebecca COVINGTON (Hawthorn) ____ wc
3:38:00 pm 266 Lewis WALKER (South Coast) ____ eb
3:38:30 pm 265 Jarrod KING (Ballarat / Sebastopol) ____ eb
3:39:00 pm 264 Luke WIGHT (Mt Gambier) ____ eb
3:39:30 pm 263 Connor GALVIN-RIDGE (Launceston City) ____ eb
3:40:00 pm 262 Cooper TYE (Central Districts) ____ eb
3:40:30 pm 261 Jade MADDERN (Castlemaine) ____ eb
3:41:00 pm 260 Kael THOMAS (Norwood) ____ eb
3:41:30 pm 259 Sean HUGHES-ROBERTS (Launceston City) ____ eb
3:42:00 pm 258 Bryan SCOTT (Carnegie Caulfield) ____ eb
3:42:30 pm 257 Paul SPEED (St Kilda) ____ eb
3:43:00 pm 256 Nathan OUGH (Hamilton) ____ eb
3:43:30 pm 255 Mike KORENEFF (Singapore) ____ eb
3:44:00 pm 254 Charlie BARBER (Hawthorn) ____ eb
3:44:30 pm 253 Bradley ERICKSON (Footscray) ____ eb
3:45:00 pm 252 Will LUMBY (Leongatha) ____ eb
3:45:30 pm 251 Angus MCLEAN (Wangaratta) ____ eb
3:46:00 pm 250 Mackenzie HASTINGS (Brunswick) ____ eb
3:46:30 pm 249 Harrison MCLEAN (Leongatha) ____ eb
3:47:00 pm 248 Brendan THORNTON (Hawthorn) ____ eb
3:47:30 pm 247 Lachlan MARSHALL (Footscray) ____ eb
3:48:00 pm 246 Ben JONES (Carnegie Caulfield) ____ eb
3:48:30 pm 245 Dan PECK (Coburg) ____ eb
3:49:00 pm 244 Byron WOODS (Shepparton) ____ eb
3:49:30 pm 243 Leigh PHILLIPS (Carnegie Caulfield) ____ eb
3:50:00 pm 242 Connor RATE (Carnegie Caulfield) ____ eb
3:50:30 pm 241 Brendon GREEN (Blackburn) ____ eb
3:53:30 pm 75 (Rush Women's Team) ____ wa
3:54:00 pm 91 Chelsea HOLMES (South Coast) ____ wa
3:54:30 pm 92 Gemma MOLLENHAUER (Wagga Wagga) ____ wa
3:55:00 pm 90 Natalie REDMOND (Port Adelaide) ____ wa
3:55:30 pm 86 Nicole HOBDAY (Melbourne Cycling League) ____ wa
3:56:00 pm 82 Rachel EFFENEY (Brisbane) ____ wa
3:56:30 pm 79 Olivia WHEELER (SASI) ____ wa
3:57:00 pm 74 Jessica LANE (Rush Women's Team) ____ wa
3:57:30 pm 89 Jordyn HASSETT (Mornington) ____ wa
3:58:00 pm 81 Kirsty DEACON (Albury-Wodonga Panthers) ____ wa
3:58:30 pm 78 Breanna HARGRAVE (SASI) ____ wa
3:59:00 pm 73 Samantha DE RITER (Rush Women's Team) ____ wa
3:59:30 pm 87 Bridget LESTER (Melbourne Cycling League) ____ wa
4:00:00 pm 84 Ashlee JONES (Carnegie Caulfield) ____ wa
4:00:30 pm 77 Maeve PLOUFFE (SASI) ____ wa
4:01:00 pm 72 Minda MURRAY (Rush Women's Team) ____ wa
4:01:30 pm 88 Emma CHILTON (Melbourne University) ____ wa
4:02:00 pm 83 Catalina SOTO (Brunswick) ____ wa
4:02:30 pm 85 Jenny PETTENON (Hawthorn) ____ wa
4:03:00 pm 76 Sophie EDWARDS (SASI) ____ wa
4:03:30 pm 71 (Rush Women's Team) ____ wa
4:08:00 pm 115 Justin DEELEY (Bicycle Superstore Giant) ____ ma
4:08:30 pm 119 John WATKINSON (Port Fairy) ____ ma
4:09:00 pm 109 Elliot SMITH (SOKHYTE RACING) ____ ma
4:09:30 pm 114 Jean-Philippe LECLERQ (Bicycle Superstore Giant) ____ ma
4:10:00 pm 121 Dan PICKERING (St Kilda) ____ ma
4:10:30 pm 113 Stephen PARKER (Bicycle Superstore Giant) ____ ma
4:11:00 pm 108 Jason NEVINS (SOKHYTE RACING) ____ ma
4:11:30 pm 103 Dominik DUDKIEWICZ (Kosdown Performance Cycling) ____ ma
4:12:00 pm 122 Sam PICKERING (St Kilda) ____ ma
4:12:30 pm 116 Kenneth BALLHAUSE (Brunswick) ____ ma
4:13:00 pm 112 Mark HIGGINS (Bicycle Superstore Giant) ____ ma
4:13:30 pm 107 Lucas RENIERIS (SOKHYTE RACING) ____ ma
4:14:00 pm 102 Stephen LANE (Kosdown Performance Cycling) ____ ma
4:14:30 pm 118 Nicholas SQUILLARI (Geelong) ____ ma
4:15:00 pm 117 Trent SHANNON (Carnegie Caulfield) ____ ma
4:15:30 pm 123 Sam GIFFORD (St Kilda) ____ ma
4:16:00 pm 120 Richard BARKER (St Kilda) ____ ma
4:16:30 pm 111 Adam HAKWINS (Bicycle Superstore Giant) ____ ma
4:17:00 pm 106 Hugh PECK (SOKHYTE RACING) ____ ma
4:17:30 pm 101 Tom LEAPER (Kosdown Performance Cycling) ____ ma
4:22:00 pm 20 Liam PINO (Total Rush) ____ ea
4:22:30 pm 10 Patrick BURT (Drapac EF Holistic Development) ____ ea
4:23:00 pm 5 Carter TURNBULL (InForm MAKE) ____ ea
4:23:30 pm 14 Sean ANGUS (Nero KOM Racing) ____ ea
4:24:00 pm 41 Steven ROBB (Carnegie Caulfield) ____ ea
4:24:30 pm 45 Jack AITKEN (Coburg) ____ ea
4:25:00 pm 48 Harry ASKEW (Kilkenny) ____ ea
4:25:30 pm 52 Alex HOLDEN (Mornington) ____ ea
4:26:00 pm 49 Zachary JOHNSON (Launceston City) ____ ea
4:26:30 pm 42 Kyle THOMPSON (Carnegie Caulfield) ____ ea
4:27:00 pm 36 Nick LOCANDRO (Ballarat / Sebastopol) ____ ea
4:27:30 pm 34 Joshua HARRISON (SASI) ____ ea
4:28:00 pm 27 Jordan VILLANI (Anchor Point South Coast) ____ ea
4:28:30 pm 24 Thomas BENTON (InForm -TM Insight) ____ ea
4:29:00 pm 19 Godfrey SLATTERY (Total Rush) ____ ea
4:29:30 pm 9 Oliver KENT-SPARK (Drapac EF Holistic Development) ____ ea
4:30:00 pm 4 Kallum PARLEVLIET (InForm MAKE) ____ ea
4:30:30 pm 58 Jimmy BUTLER (Sunbury) ____ ea
4:31:00 pm 57 Hamish WEBBER (St Kilda) ____ ea
4:31:30 pm 38 Samual EDDY (Bendigo & District) ____ ea
4:32:00 pm 33 Jarrad DRIZNERS (SASI) ____ ea
4:32:30 pm 28 Jack PATZEL (Anchor Point South Coast) ____ ea
4:33:00 pm 23 Rudy PORTER (InForm -TM Insight) ____ ea
4:33:30 pm 18 Isaac BUCCKELL (Total Rush) ____ ea
4:34:00 pm 13 Chris KENNETT (Nero KOM Racing) ____ ea
4:34:30 pm 8 Alexander SMYTH (Drapac EF Holistic Development) ____ ea
4:35:00 pm 3 Patrick LANE (InForm MAKE) ____ ea
4:35:30 pm 44 Nicholas SIMPSON (Castlemaine) ____ ea
4:36:00 pm 54 Liam EDWARDS (Shepparton) ____ ea
4:36:30 pm 53 Tristan SAUNDERS (Norwood) ____ ea
4:37:00 pm 50 Stuart SMITH (Leongatha) ____ ea
4:37:30 pm 47 Alastair CHRISTIE-JOHNSTON (Hawthorn) ____ ea
4:38:00 pm 56 Sebastian PRESLEY (St Kilda) ____ ea
4:38:30 pm 37 John MAGUIRE (Ballarat / Sebastopol) ____ ea
4:39:00 pm 40 Riley HART (Brunswick) ____ ea
4:39:30 pm 32 Braden O'SHEA (SASI) ____ ea
4:40:00 pm 29 Joel COXON (Anchor Point South Coast) ____ ea
4:40:30 pm 22 Bentley NIQUET-OLDEN (InForm -TM Insight) ____ ea
4:41:00 pm 17 Connor SENS (Total Rush) ____ ea
4:41:30 pm 12 Luke PLAPP (Nero KOM Racing) ____ ea
4:42:00 pm 7 Sascha BONDARENKO-EDWARDS (Drapac EF Holistic Development) ____ ea
4:42:30 pm 2 Thomas MCFARLANE (InForm MAKE) ____ ea
4:43:00 pm 59 Ryan SCHILT (Netherlands) ____ ea
4:43:30 pm 55 Morgan SMITH (St George) ____ ea
4:44:00 pm 51 David RANDALL (Melbourne University) ____ ea
4:44:30 pm 46 Angus MADDERN (Mt Gambier) ____ ea
4:45:00 pm 43 Ross GORDON (Carnegie Caulfield) ____ ea
4:45:30 pm 39 Nathan ELLIOTT (Brunswick) ____ ea
4:46:00 pm 31 Cooper SAYERS (SASI) ____ ea
4:46:30 pm 26 Dylan LINDSEY (Anchor Point South Coast) ____ ea
4:47:00 pm 21 William MOLONEY-MORTON (InForm -TM Insight) ____ ea
4:47:30 pm 16 Jensen PLOWRIGHT (Total Rush) ____ ea
4:48:00 pm 11 Sam BASCOMBE (Nero KOM Racing) ____ ea
4:48:30 pm 6 Liam WHITE (Drapac EF Holistic Development) ____ ea
4:49:00 pm 1 Raphael FREIENSTEIN (InForm MAKE) ____ ea